„Oddaleńcy” to dwuosobowy spektakl oparty o twórczość jednego z najoryginalniejszych polskich poetów – Bolesława Leśmiana. Przedstawienie jest pewnym laboratorium, w którym za pomocą środków zaczerpniętych z teatru formy, performance’u, koncertu i kultury punk aktorzy podejmują próbę zanalizowania poetyckiego świata autora takich dzieł jak: „W malinowym chruśniaku”, „Dwoje ludzieńków” czy „Łąka”.

 

W lipcu „Leśmian Mistrz!” gościł w Bielsku Podlaskim i w Sejnach, w sierpniu odwiedzi: Policzną (6.08), Hajnówkę (25.08) i Teremiski (27.08).

 

Najbliższy pokaz spektaklu odbędzie się 6 sierpnia w Teatrze w Stodole Policzna 48 o godz. 20.00

Szczegóły na fanpage’u projektu: https://www.facebook.com/Oddalency/

 

Projekt realizowany w ramach stypendium twórczego z budżetu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

leśmian mistrz