Region Puszczy Białowieskiej jest miejscem barwnym, różnorodnym kulturowo, pod wieloma względami mistycznym. Zapraszamy Was na trzecią edycję Nocy Muzeów - Łosinka: Na ślubnym kobiercu.
Będzie to wzorzysta opowieść utkana przez lata historii niestety zapomnianej i niedocenianej.
Na wystawie zaprezentowane zostaną kobierzce, a co oznacza to słowo? Jest to jednostronna tkanina dekoracyjna, zazwyczaj misternie wykonana, zachwycająca wzornictwem, ornamentyką, kombinacją splotów, a tym samym treścią. Niekiedy słowa „kobierzec” używano jako synonimu bogato zdobionego dywanu. Powiedzenie „stanąć na ślubnym kobiercu” także nie wzięło się znikąd.
 
A gdzie najlepiej zaprezentować takie „ślubne tkaniny” ? - w świątyni, dlatego 14 maja o godz. 17:00 zapraszamy do cerkwi w Łosince, gdzie przy muzyce chóralnej będziemy mogli zachwycić się bogactwem kulturowym naszego regionu.
Pamiętajmy o naszym dziedzictwie i kultywujmy piękne tradycje naszych przodków!
 
 
 
kobierzce