30-go marca, w piękną i słoneczną sobotę, odbył się konkurs recytatorski pt.:"Las uczy nas". Został on zorganizowany przez dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej w Białowieży- Krystynę Dackiewicz, a honorowym patronem była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych z siedzibą w Białymstoku. Wiele instytucji spotkało się w samym sercu Białowieskiego Parku Narodowego już po raz ósmy. Nasza skromna reprezentacja złożona z trzech uczennic: Joanny Wasiluk, Magdaleny Jakimiuk i Agaty Kiersnowskiej, występowała w tym przeglądzie po raz pierwszy. 

      W konkursie brało udział ponad 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Grupa druga: 10-14 lat, w której występowały nasze dziewczęta była najliczniejsza, a poziom recytujących bardzo wysoki. Nasza uczennica - Agata Kiersnowska podeszła do tematu bardzo ambitnie i sama napisała wiersz na potrzeby tegoż wydarzenia - dzięki niemu otrzymała wyróżnienie. 

      W trakcie przerwy zaproszono wszystkich uczestników na obiad, a jedna z mieszkanek domu - Ania, oprowadziła nas po całym domu i opowiedziała o zasadach panujących w nim. 

      Pierwsze koty za płoty, jak to mówią. Jesteśmy dumni z uczennic i dziękujemy, że poświęciły swój wolny dzień na wyjazd do Białowieży i zaprezentowały swoje umiejętności. Gratulujemy serdecznie!

 

Kamila Plewa