22 listopada 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowokorninie wraz ze swoimi rodzicami wyjechali do Warszawy na wycieczkę.

Celem wyjazdu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie stolicy oraz obejrzenie filmu w kinie w wersji 6D.

W Centrum Nauki Kopernik dzieci zobaczyły wiele ciekawych wynalazków: roboty, układanki, labirynty, eksponaty związane z prądem i magnetyzmem, maszyny proste. Mogli poznać, dotykać eksperymentować z różnymi urządzeniami, a najciekawsze rzeczy dzieją się na styku nauk takich jak: matematyka, architektura, fizyka, chemia, biologia. Dzieci poznawały również  nowości  świata oraz doświadczyły iluzji optycznych i różnych form promieniowania elektromagnetycznego.

Niezapomniane przeżycia spowodowało obejrzenie filmu w wersji 6D. Uczestnicy wycieczki byli nie tylko widzami ale i uczestnikami akcji filmu. Mogli odczuć ciepło, chłód, grozę oglądających scen.

Spacer uczniów i rodziców po Starówce uniemożliwił padający deszcz. Odbył się przejazd autokarem po Starówce i centrum stolicy. Zwiedzający zobaczyli Zamek Krakowski, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy. Ostatnim punktem był McDonald's.

Wrócili do domów zmęczeni ale zadowoleni.

Organizatorzy: Joanna Aleksiejuk, Nina Kuptel