15 maja 2022r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 29. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2022”, jednej z największych i najbardziej znanych imprez kulturalnych w środowisku mniejszości białoruskiej w Polsce. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się  pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Podczas przesłuchań mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałych aranżacji najbardziej znanych pieśni białoruskich w wykonaniu solistów, zespołów oraz chórów z powiatu hajnowskiego.

Wśród  wykonawców Hajnowskiego Domu Kultury miejsce na podium zajęli :

I miejsce - Zofia Filipiuk
I miejsce - zespół Studia Piosenki HDK
I miejsce - Chór Miasta Hajnówka
I miejsce- Zespół Pieśni HDK „Echo Puszczy”

Eliminacje centralne XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2022” odbędą się 4 czerwca 2022r. (sobota) o godz. 10.00 w Hajnowskim Domu Kultury. Wstęp wolny

Organizator: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku.
Współorganizator:  Hajnowski Dom Kultury."

 

 

 

Informacje z dnia 12.05.2022r.

Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku i Hajnowski Dom Kultury serdecznie zapraszają na eliminacje rejonowe 29. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2022”

Termin: 15 maja godz. 15:00

Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Wstęp: wolny

 

plakat 15 maja