Od 22 do 24 lipca 2022 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty siódmy będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata Festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się 14 zespołów muzycznych z Polski i z zagranicy. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna. EthnoFestiwal Czeremcha, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze ,muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów, przegląd muzykujących na harmonijkach ustnych. Po raz siedemnasty w historii Festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy Jana Kuronia, Joanny Jakubiuk , Barbara Stareckiej i Zbyszka Kmiecia. W tegorocznej edycji zagrają m.in. CZEREMSZYNA (Polska), HORYNA (Ukraina), STASIUK/HAYDAMAKY (Polska/Ukraina), TODAR ZMICIER WAJCIUSZKIEWICZ (Białoruś), NOMFUSI (RPA), WoWaKin (Polska), PotoCK (Polska), TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR (Czechy), DJ WOJ (Polska), DJ EMPE (Polska), UGLA (Polska), KAPELA BRODÓW (Polska), HAMDAM (Polska), DUCKSHELL (Węgry)

Imprezy towarzyszące to m.in.: projekt Elżbiety Dziuk, Krzysztofa Renika UCHODŹCY Z TYBETU (wystawa wraz z prezentacją filmów oraz spotkanie poświęcone uchodźcom tybetańskim w Indiach), spektakl Walny-Teatr, KINO MANUALNE , Operacja Czysta Rzeka, pokaz obrzędu w wykonaniu zespołu Horyna, Jarmark Rękodzieła , spotkania autorskie z Wojtkiem Koronkiewiczem. Festiwal rozpocznie konferencja pt. „"Współczesne formy przekazu kultury tradycyjnej - edukacja formalna i nieformalna.” Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

 

etno festiwal