W ramach projektu Dubińska Olimpiada Kulturalna

23 października odbyła się premiera spektaklu i filmu powstałego w ramach projektu „Dubińska Olimpiada Kulturalna”, zrealizowanego w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury (program „Bardzo Młoda Kultura” realizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury). Przez kilka tygodni dzieci i młodzież brali udział w zajęciach, podczas których nagrywali opowieści seniorów, wykonywali własnoręcznie kukiełki, pracowali ze scenariuszem. Spektakl obejrzało ponad 120 osób, którzy w spontaniczny sposób reagowali na przedstawiane scenki. Na zakończenie wszyscy mogli skosztować potraw z weselnego stołu, w tym tradycyjnego "korowaju".
Dziękujemy uczestnikom projektu za wytrwałość, 100% frekwencję na zajęciach, rodzicom za przygotowanie stołu weselnego, Joannie Troc za stworzenie scenariusza i przedstawienia, Dominikowi Sołowiej za wspólną pracę nad filmem, Markowi Zubryckiemu za przepiękny akompaniament, wolontariuszom - Alinie, Markowi, Agacie, Marcie za pomoc w realizacji projektu oraz Elżbiecie Półkośnik  za wsparcie.