plakatstandup

Stand up, czyli w zasadzie jeden człowiek- który wchodzi na scenę z mikrofonem i ma jedno, za to szalenie trudne zadanie- musi rozbawić do łez ludzi, którzy przyszli na jego występ. To nowa propozycja Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Wydarzenie jakiego jeszcze nie było. Czy sprawdzi się i spodoba się Wam? Czy wejdzie w kalendarz imprez hajnowskich- muzealnych- zależy od Was!!! Zaprosiliśmy znanych stand-uperów z Białegostoku, nie zabraknie też Hajnowianina;)  Wystąpią:

  1. Paulina Potocka- Stand-uperka eksperymentalna. Białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament". Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. W ostatnim roku została po raz drugi "Królową Łgarzy" w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć w Radiowej Trójce, w kwietniu wzięła udział w Finale Przeglądu Kabaretowego PAKA w Krakowie. I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II miejsce na Festiwalu Fermenty, II miejsce na Festiwalu One Man Show "Ludzik" 2017. Występowała w takich telewizjach jak TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska.

https://www.facebook.com/PaulinaPotockaBardzo/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=100000347430787&pnref=lhc

  1. Mieszko Minkiewicz- Białostocki animator kultury komediowej. Zdobywca wielu nagród na festiwalach komediowych w całej Polsce. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Mieszko szwęda się koło sceny już od 10 lat. Bardzo śmieszny. Podobno przy jego porodzie trzy osoby zmarły ze śmiechu. Lubi piwo. Od zawsze. Jak dorośnie, chce być piwem. A rośnie cały czas.

Nagrody:

- Grand Prix na festiwalu Parodii i Pastiszu Parodiola, Olsztyn 2017

 - Grand Prix na festiwalu Czapka, Częstochowa 2017

 - finalista festiwalu PAKA, Kraków 2017

 - I miejsce na konkursie stand-upowym festiwalu FETKA, Skierniewice 2017

 - I miejsce na Pojedynku Stand-Uperów, Białystok 2015

 - III miejsce na XXXII Ogólnopolskim Turnieju Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA, Bogatynia 2015

https://www.facebook.com/mieszkostandup/

  1. Łukasz Kozłowski - ciągle szuka point do swoich żartów. Żartów też ciągle szuka. Właściwie to Łukasz ciągle czegoś szuka. Aktualnie zarejestrował się jako bezrobotny i szuka pracy. Twierdzi, że może zostać nawet prezydentem Polski bo żadna praca nie hańbi.

https://www.facebook.com/kozyrian

  1. Maciej Snitkowski- Stand-uper, muzyk, informatyk. Ojciec i mąż. Stary. Na wiele rzeczy za stary. I gruby. Na wiele rzeczy za gruby. Największy stand-uper w grupie Śledź Stand-up. Śpiewa od 7 roku życia, a może i wcześniej. Rozśmiesza od 13 roku życia. A przynajmniej się stara. Twoja stara. Poza tym gra na basie.

 Nagrody:

- 1995 - Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów - wyróżnienie z zespołem Cisza,

- 2014.02.25 - I nagroda na 9 Trójzębie Kabaretowym,

- 2014.12.11 - I miejsce w konkursie improwizacji scenicznej Wielka Improwizacja,

- 2015.03.24 - II miejsce w turnieju stand-uperów na 17 Trójzębie Kabaretowym

https://www.facebook.com/emski888/

KIEDY: 3.11.2017, piątek, godz. 17.00

GDZIE: Scena w Mozaikarni, Muzeum i Ośrodek kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42

Wstęp wolny

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Przygraniczny Alians Etniczny” z dotacji Urzędu Miasta Hajnówka.