W sobotę o godzinie 14:30, 21 lipca 2018 r., przy Centrum Etnograficzno – Ekumenicznym w Dubinach w sportowe szranki stanęli Strongmani walczący o Puchar Wójta Gminy Hajnówka. W tym roku szeregi stałych bywalców uzupełnili nowi zawodnicy, ale i program zawodów rozszerzył się o nowe konkurencje. W bieżącej edycji, niejako w ostatniej chwili, z inspiracji Barbary Golonko – sołtys sołectwa Dubicze Osoczne i zagorzałej sportswoman - wprowadzono konkurencje dla kobiet. Tradycyjnym elementem eventu były konkurs dla dzieci i młodzieży (z upominkami dla uczestników) oraz pokaz niestrudzonej w popularyzowaniu aktywnego stylu życia – Wschodniej Siły. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie pomoc i zaangażowanie Artura Tumiela oraz Włodzimierza Dubiec, którzy oprócz kwestii organizacyjnych podjęli się trudu oceny zmagań sportowców.

 

Wśród konkurencji Kobiet na podium wstąpiły:

Urszula Paszko – I miejsce,

Ilona Bartoszewicz – II miejsce,

Barbara Golonko – III miejsce,

 

Wśród konkurencji Mężczyzn podium zajęli:

Konrad Paszkiewicz – I miejsce,

Adam Ostrowski – II miejsce,

Adam Wiszowaty – III miejsce,

 

Po części sportowej przyszedł czas na występy zespołów. Wzorem minionych edycji zaprosiliśmy zebranych do wspólnego śpiewania białoruskiej pieśni ludowej. Wysoki poziom artystyczny zawdzięczamy pomocy Jana Syczewskiego i Bazylego Siegień z Białoruskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego. Wystąpili: Cegiełki, Rozśpiewany Gródek, Lailand, Omorfos oraz Czernica z Mińska.

Spotkanie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!