DniOtwarte Borysowka

Zapraszamy do Wioski Tematycznej w Borysówce!

Borysówka to wieś położona na skraju Puszczy Białowieskiej i dawnej Puszczy Ladzkiej. Na jej terenie znajduje się Wioska Tematyczna, której motywem przewodnim (ale nie jedynym!) jest drewno. Gościnna atmosfera, czyste powietrze i entuzjazm prowadzących przeniosą Was w czasy, gdy Puszcza była podstawowym źródłem budulca, pożywienia i powtarzanych szeptem legend.

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji:

"Drewniany Artysta - każdy może odkryć swój talent" - to warsztaty tematyczne takie jak: malowane na drewnie, wykręcone z papieru (papierowa wiklina), decupage. Pięknie udekorowane prace uczestnicy zabierają ze sobą.

"Drewniana Olimpiada" - gry i zabawy integracyjne z wykorzystaniem naturalnych prostych przyrządów zrobionych z drewna. Uczymy rozpoznawania gatunków drzewa po usłojeniu i korze.

Podlaskie wsie mają duszę i można dużo o nich opowiadać, tak jak np. na wycieczce po wsi Borysówka „Szlakiem Drewnianych Zawodów”. Zobaczyć tu można tablice z opisem zawodów: snycerz, tracz, drwal, bednarz, kołodziej.

Zwiedzanie „Maciejukowego Siedliska” to powrót do dawnych czasów gdzie zobaczyć można jak mieszkano i samemu spróbować jak pracowano na roli (tkanie na krosnach, pranie tarą i pralką Franią, cięcie drzewa, pieczenie placków). Zwiedzający przy okazji dobrej zabawy z Drewniakami mogą skosztować smakołyków regionalnej kuchni.

Po zajęciach wszyscy wezmą udział we wspólnym ognisku.

Zapraszamy grupy zorganizowane - od malucha do seniora (minimum 10 osób). Maksymalna liczba dzieci na wycieczce: 40 osób. Czas pobytu: ok. 4 - 5 godzin.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy prowadzimy do 8 maja do godz. 20:00. Zapraszamy do kontaktu: 602 282 083 lub 604 121 972, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Profil Wioski na Facebooku: https://www.facebook.com/Borys%C3%B3wka-Wie%C5%9B-Drewniana-572494089627402/

 

https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/przygoda-niebylejaka-z-wioska-ziemniaka