Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia, była Wójt Gminy Hajnówka oraz łowczy Andrzej Łukasiewicz.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. wirtualna strzelnica, bardzo ciekawe konkursy, pokaz sportowy grupy „PIĘKNA SIŁA” oraz „WSCHODNIA SIŁA”, pokaz wabienia zwierzyny, pokaz motocykli. Ponadto występ zespołów muzycznych w tym gwiazdy wieczoru: „DROGA NA OSTROŁĘKĘ” oraz gotowanie zupy gulaszowej myśliwskiej i degustacja z podróżnikiem, autorem książek kucharskich Wojciechem Charewiczem.

Dzięki obecności przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieci i dorośli mogli zapoznać się ze sposobami prowadzenia działań ratowniczych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, prezentujący sprzęt jakiego używa straż podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Organizatorzy bardzo dziękują za wszelką pomoc instytucjom i osobom prywatnym, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu. Mamy nadzieję na stałą współpracę i ciągłe uatrakcyjnianie tych rodzinnych, ciepłych i radosnych przedsięwzięć, które zapewne w przyszłości będą kontynuowane, ku radości wszystkich biorących w nich udział dzieci i dorosłych.