27 maja na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Dubinach odbył się piknik, którego organizatorami byli radni obwodu Dubiny: Panie Grażyna Sacharczuk i Monika Skiepko oraz Pan Michał Owerczuk jak również GCK w Dubinach. Piknik został objęty patronatem Wójta Gminy Hajnówka Pani Lucyny Smoktunowicz.

Piękna, słoneczna pogoda zgromadziła ponad 100 osób, które mogły posłuchać piosenek młodych utalentowanych wokalistek, związanych z naszą Gminą: Marleny Biegluk i Weroniki Ptaszyńskiej. Następnie bawiono się przy muzyce zespołu „Lotos”, który rok temu reaktywował swoją działalność. W czasie pikniku można było skosztować bigosu oraz kiełbasek. Dla najmłodszych zorganizowany został kącik zabaw, malowanie twarzy.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Pani Wójt złożyła życzenia najmłodszym uczestnikom i obdarowała słodyczami. Piknik był doskonałą okazją do integracji naszych mieszkańców, którzy bawili się do późnego wieczora.

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli organizację pikniku: Mirosław Popow PHU Mango, Stefan Bedkowski Centro-Met oraz Pani Krystynie Owerczuk za przygotowanie przepysznego bigosu.