Dnia 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Nowokorninie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna, która składała się z pieśni patriotycznych wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Po zakończonych zajęciach uczniowie wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, który znajduje się przy byłej szkole w Nowoberezowie. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Ks. Jan Kazimiruk