Już od sześciu lat spotykamy się  na terenie szkoły w Dubinach, by wspólnie celebrować Dzień Dziecka, otwierać przestrzeń do „bycia razem”  dla całej rodziny, uczyć się wzajemnego szacunku i dobrej zabawy. W tym roku okazją do świętowania jest też Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Już od sześciu lat spotykamy się  na terenie szkoły w Dubinach, by wspólnie celebrować Dzień Dziecka, otwierać przestrzeń do „bycia razem”  dla całej rodziny, uczyć się wzajemnego szacunku i dobrej zabawy. W tym roku okazją do świętowania jest też Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenia z początku XX wieku pozwoliły odrzucić jarzmo niewoli, odbudować Polskę i odbudować polską rodzinę. Tylko w wolnym kraju mogły na nowo zabłysnąć uśmiechy na dziecięcych twarzach, odrodzić szkolnictwo, wskrzesić relacje sąsiedzkie. Mamy  nadzieję, że nasz piknik stał  się dla wszystkich okazją dobrych spotkań, ciekawych rozmów, radosnych chwil właśnie pod niebem Niepodległej. Na pewno niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku, gdy podziwiał występ swego dziecka na scenie. Prezentacje uczniów to dowód na to, jak wiele talentów mają nasze dzieci i jak chętnie prezentują to, czego się podczas roku szkolnego nauczyły.

Podczas naszego spotkania zapraszaliśmy wszystkich gości do wzięcia udziału w licznych atrakcjach, konkursach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wokół naszej szkoły powstało wiele stoisk oferujących niecodzienne atrakcje: m.in. malowanie twarzy,  zabawę fantową, gry i zabawy w ramach projektu „Kocham Cię, Polsko”. Można było wykazać się wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody. Na tego, kto był spragniony wrażeń sportowych czekała strzelnica, rowerowy tor przeszkód i survivalowy tor „terytorialsów”.

Mogliśmy też degustować ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów specjalnie na tę okazję. W tym roku po raz drugi ogłosiliśmy konkurs o tytuł: „Mistrza Domowych Wypieków”. Najlepsi cukiernicy otrzymali naprawdę atrakcyjne nagrody. Nie zabrakło też stoisk ze słodyczami, kanapkami, bigosem, ciepłymi kiełbaskami. Bezpieczeństwa uczyliśmy się od najlepszych: funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, XIV Batalionu Lekkiej Piechoty, ratowników medycznych.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, bo nawet przejażdżkę wozem cygańskim w ten dzień zapewniliśmy. Mamy nadzieję, że Ci, którzy przybyli na to nasze święto szkoły nie żałowali i pełni wrażeń wracali do swych domów.