Z okazji Międzynarodowego Dnia Prostego Języka przekazujemy list od Pana Ministra Waldemara Budy, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

13 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Prostego Języka! To bardzo ważny dla nas dzień, który przypomina, że wszyscy powinniśmy pisać jasno, zrozumiale i poprawnie. O tym, dlaczego jest to tak ważne oraz jakie inicjatywy w zakresie prostego języka podejmuje nasz resort, mówi Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu:

 

"Prosty język na pierwszym miejscu stawia odbiorcę i jego potrzeby. My chcemy pisać prosto o trudnych sprawach. Nie lada wyzwanie stanowią tu Fundusze Europejskie. Aplikowanie, wdrażanie, innowacje – to trudne słowa, które nie każdy zrozumie a przecież można pisać łatwiej"

– mówi Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/kierunek-odbiorca