Wsparcie w dotarciu do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych. Trwa 21. rekrutacja do programu stypendialno-rozwojowego "Klasa" Fundacji BNP Paribas

„Klasa” to autorski program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w dobrych liceach w większych miastach, a dla których byłoby to niemożliwe bez wsparcia finansowego. Program istnieje od 2003 roku, a Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie już ponad 26,7 miliona złotych.
21. rekrutacja do programu potrwa do 16 kwietnia 2023 roku. Po formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje zapraszamy na stronę internetową www.programklasa.pl oraz pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Do tej pory z programu skorzystało 873 stypendystów z 525 miejscowości w Polsce. Obecnie stypendyści mogą wybrać 1 z czołowych liceów partnerskich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Szczecinie lub Białymstoku.


Stypendium obejmuje:

 • pełne wsparcie w trakcie 4 lat nauki w liceum, m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, spotkania rozwojowe, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów,
 • stypendium finansowe na I roku studiów,
 • udział w wyjazdach integracyjnych i wakacyjnych,
 • wsparcie działań wolontariackich,
 • dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwenci Klasy.


Kryteria przyjęcia:

 • dobre wyniki w nauce: średnia ocen powyżej 4,0 po I semestrze ósmej klasy szkoły podstawowej i/lub tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub inne osiągnięcia społeczne, naukowe, artystyczne,
 • chęć nauki w jednym z liceów partnerskich oraz gotowość do zamieszkania w internacie,
 • motywacja do dalszego rozwoju i zainteresowanie działaniami społecznymi,
 • dochód nieprzekraczający 1 700 zł na osobę w rodzinie,
 • rekomendacja wychowawcy lub dyrektora szkoły podstawowej.
 • w pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z miejscowości do 150 tys. mieszkańców

 

Stypendium programu „Klasa” zapewnia pełne wsparcie finansowe w trakcie 4 lat nauki w liceum, m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Aby zostać stypendystą/stypendystką „Klasy” wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.programklasa.pl oraz przejść proces rekrutacyjny do 1 z 6 liceów partnerskich programu: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni lub Białymstoku.

Rekrutacja do programu na rok szkolny 2023/2024 potrwa do 16 kwietnia 2023.
Szczegóły dotyczące kryteriów przyjęcia do programu oraz benefitów, które oferuje program znajdą Państwo na stronie www.programklasa.pl.

W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numery +48 22 56 21 902+48 795 993 680.

 

Z wyrazami szacunku

Zespół i Zarząd Fundacji BNP Paribas

 

klasa