W cieniu brzozowego zagajnika wyrasta długo oczekiwana przez mieszkańców Lipin altana. Jest to już 5 tego typu obiekt małej architektury na terenie Naszej Gminy w ciągu ostatnich 5 lat.

Wcześniej adaptacji otwartej przestrzeni publicznej doczekały się Borysówka (2015), Puciska (2016), Kotówka (2017), Mochnate (2018), Dubiny (2018). Jeszcze wcześniej zadaszenia wraz z ławeczkami, stołem i miejscem ogniskowym doczekały się Nowosaday.

Ogólnodostępna i funkcjonalna przestrzeń publiczna oprócz oczywistych walorów rekreacyjnych pełni bardzo ważną, a nieoczywistą rolę. Integracja społeczności, gdyż o niej tutaj mowa, wymiernie wpływa na relacje międzyludzkie w naszej najbliższej okolicy, a przez to również i na jakość naszego życia.

Altana w Lipinach została wykonana nakładem gospodarczym w oparciu o środki własne Gminy Hajnówka.

Wójt Gminy Hajnówka

Lucyna Smoktunowicz

IMG 20180912 104947