W dniu 11 maja 2022r. w powiecie hajnowskim odbyły się obchody dnia strażaka oraz  30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.  W tym roku uroczystość  miała charakter bardziej uroczysty. W ubiegłe lata było to niemożliwe z powodu epidemii. Wystawiono poczty sztandarowe, a obchody umiliła Orkiestra Dęta działająca przy OSP Hajnówka oraz Chór Leśników Puszczy Białowieskiej. W tym dniu Wójt Gminy Hajnówka  Lucyna Smoktunowicz  została odznaczona brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa, co jest wielkim wyróżnieniem dla jej osoby i naszej gminy.

Zazwyczaj działalność Straży pożarnej, dawniej nazywanej Strażą Ogniową  kojarzona jest przez obywateli jedynie z akcjami pożarniczymi, jednak do ich podstawowych zadań należy także wiele innych, ważnych czynności. Walczą oni z klęskami żywiołowymi,  wyjeżdżają do wypadków, pomagają ludziom, udzielają się charytatywnie. Dlatego z tej okazji życzymy wszystkim strażakom bezpiecznej służby szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Wasza służba  będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

 

Fotografie przedstawiają obchody dnia strażaka