teren na siłownię

Informuję, iż w bieżącym roku do konkursu "Nestlé Porusza Polskę: Porusz swoją okolicę 2017" zgłoszona została lokalizacja w Nowoberezowie (lokalizacja przy świetlicy wiejskiej).

Siłownię na świeżym powietrzu widzimy w miejscu szczególnie ważnym dla Nowoberezowa. Dawno, dawno temu znajdowała się tu Szkoła Podstawowa której teren wkrótce zostanie zaadaptowany do funkcji rekreacyjnych. Obecnie w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłej siłowni zlokalizowany jest Wiejski Ośrodek Zdrowia, Świetlica Wiejska oraz boisko do gry w piłkę nożną. Proponowane miejsce otacza nie tylko zadbana zieleń, ale i świadectwa minionych wydarzeń historycznych - zabytkowe cerkwie i drewniana wiejska architektura regionu Puszczy Białowieskiej. W położonej nieopodal lokalizacji świetlicy wiejskiej funkcjonuje oferta Wioski Tematycznej znana pod mianem "Nowoberezowa - Wsi pod Kopułami".

W ramach konkursu, w całej Polsce, utworzonych zostanie 16 nowych siłowni rekreacyjnych na otwartym powietrzu - po jednym na każde województwo. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu internetowym, które odbędzie się w dniach od 10.05.2017 r. do 30.06.2017 r. W 2016 r. dzięki Państwa głosom Gmina Hajnówka zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu w Województwie Podlaskim.