Podlaska Konferencja Równać Szanse Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku 13 czerwca 2017

Konferencja organizowana przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego, TVP Białystok i Radia Białystok. Partnerem konferencji jest Fundacja SocLab.

zaproszenie Podlaska Konferencja RS

Program

10:00 – 10:10 Otwarcie konferencji, powitanie uczestników, przedstawienie celu – Iwona Olkowicz, koordynatorka RKG Równać Szanse, Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA

10:10 – 10:20 Wystąpienie Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Macieja Żywno – uroczyste otwarcie konferencji

10:20 – 10:40 Prezentacja Programu Równać Szanse – Artur Łęga, koordynator Programu Równać Szanse, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

10:40 – 10:55 "W poszukiwaniu zaginionej szansy". Dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, prezeska Fundacji SocLab w swoim wykładzie przedstawi wyniki badań dotyczących sytuacji młodych w mniejszych miejscowościach, w szczególności problemów, barier i szans.

10:55 – 12:00 Panel pt. „Tylko w wielkim mieście są szanse dla rozwoju młodych ludzi”. W panelu wezmą udział: Sebastian Bartkowski – Unisławskie Towarzystwo Historyczne, wieloletni koordynator projektów RS, Natalia Gierasimiuk – liderka pracująca z młodzieżą, dr Anna Kienig - Wydział Pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku, Artur Łęga – Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, koordynator programu Równać Szanse, oraz Sylwia Kondzior – dziennikarka portalu Młody Wschód. Debatę poprowadzi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.

12:00 – 12:50 Prezentacje wybranych projektów realizowanych w ramach Równać Szanse:

  • “Z techniką w przeszłość”, Unisławskie Towarzystwo Historyczne, Unisław
  • „Między Narwią a Puszczą Knyszyńską, czyli Młody i Aktywny Juchnowiec”, Stowarzyszenie Niezależnych Inicjatyw Nasza Natura, Ignatki-Osiedle
  • "nienaDĘTA MŁODZIEŻ", Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej, Czyżew
  • „Padłeś? Powstań - Jumper Group!”, Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie, Krypno Kościelne
  • „YOLO! - Krypniański Street Art!”, Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie, Krypno Kościelne
  • „Nasz czas - strażnicy tradycji”, Fundacja EDM, Orla
  • "SoKółka - nawijamy", Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej, Gliniszcze Wielkie

12:50 – 13:00 Zapowiedź 3 równoległych sesji warsztatowych + krótkie prezentacje występujących

13:00 – 13:20 Przerwa kawowa i wspólne zdjęcie. Prezentacja stoisk promujących prezentowane projekty Równać Szanse.

13:20 – 14:20 Trzy równoległe mini-warsztaty:

- Jak przygotować dobry wniosek do Programu Równać Szanse? – Artur Łęga

- Jak realizowano projekty modelowe w Stoczku Łukowskim? Prezentacja z dyskusją na temat 2 projektów modelowych („Lokalna Telewizja Umiejętności” i „Miasto – skarbnica umiejętności”) – Łukasz Szczepańczyk, Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

- Czy przy realizacji projektów Równać Szanse warto współpracować z otoczeniem? Warsztat dla obecnych i przyszłych koordynatorów, w oparciu o przykłady projektów zrealizowanych w ramach Równać Szanse - Agnieszka Maszkowska, Fundacja SocLab

14:20 – 14:35 Podsumowanie warsztatów przez prowadzących

14:35 – 14:50 Prezentacja „Możliwości finansowania działań młodzieżowych w woj. podlaskim” – Iwona Olkowicz, koordynatorka RKG Równać Szanse, Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA

14:50 – 15:10 Podziękowanie uczestnikom za aktywny udział, podsumowanie i zamknięcie konferencji

15:10 - Poczęstunek.

Konferencja odbywać się będzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.
Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza dostępnego tu: https://goo.gl/forms/5EqGOQE0fqsqAU3w1.
Szczegółowych informacji udziela Iwona Olkowicz, koordynatorka Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse”, członkini zarządu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA”, tel. 608-305-766, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.