17 stycznia 2017 r., o godz. 11.00, w Zespole Szkół w Dubinach , w atmosferze świąt Bożego Narodzenia, odbył się niecodzienny koncert kolęd.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich nauczycieli,  wykonali kilka tradycyjnych kolęd w językach: polskim, rosyjskim i białoruskim. Jednocześnie prowadzący ten koncert gimnazjaliści przypomnieli wszystkim zebranym zwyczaje bożonarodzeniowe, które łączą wszystkich chrześcijan, bez względu na wyznanie czy przekonania.
Kolędnicze popisy uczniów oglądali zaproszeni goście. Wśród nich była Pani Wójt Gminy Hajnówka – Lucyna Smoktunowicz, Ks. proboszcz Mikołaj Kulik,  Pani Dyrektor GCK w Dubinach- Mirosława Majewska- Iwaniuk , Przewodniczący Rady Gminy – Jarosław Kot, Radna Gminy – Grażyna Sacharczuk, Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Maciak.
Nie zabrakło też  rodziców, którzy przyszli, by podziwiać swe dzieci w roli  kolędników. Ich śpiew, światła lampek w świątecznych dekoracjach,  kolędnicza gwiazda,  wzbudziły we wszystkich podniosły i bardzo ciepły nastrój.
Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i przyjaciół szkoły w Dubinach. Warto podkreślić, że to dzieci, wspólnie z nauczycielami, przygotowały słodkie pierniczki, którymi chętnie poczęstowały swoich gości.