Zorganizowany przez Ks. Jana Kazimiruka – proboszcza parafii w Nowoberezowie, Wójta Gminy Hajnówka Lucynę Smoktunowicz oraz radną Walentynę Biryłko odbył się 21 stycznia 2017r. w świetlicy wiejskiej w Nowoberezowie.

Wystąpili:

  • Zespół wokalny szkoły podstawowej w Nowokorninie;
  • Kameralny Chór Muzyki Cerkiewnej z Warszawy;
  • Chór parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z Nowoberezowa;
  • Chór parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z Orzeszkowa;

Wspólne śpiewanie kolęd było świetną okazją do zapoznania się z twórczością grup artystycznych wykonywujących muzykę liturgiczną i paraliturgiczną, a działających w najbliższym otoczeniu Nowoberezowa. Śnieżna i mroźna pogoda nie odstraszyła entuzjastów muzyki cerkiewnej przybyłych zarówno w charakterze widzów jak i wykonawców. Miłą niespodzianką był przyjazd Kameralnego Chóru z Warszawy, którym gościnnie dyrygował ks. Rafał Dmitruk, w skład którego wchodzą osoby zamieszkałe na terenie całej Polski. Przybyli oni specjalnie na zaproszenie mieszkańców Nowoberezowa, a ich występ na długo pozostanie w pamięci uczestników Małego Wieczoru Kolęd.