"Teatr i tata" to projekt realizowany w GCK w Dubinach, dofinansowany przez Fundację BGK w konkursie „Na dobry początek”.

Od marca trwają warsztaty teatralne w świetlicach naszej gminy, jako pierwsze uczestniczyły dzieci z Nowoberezowa i Lipin. W Nowoberezowie dzieci wraz z opiekunami tworzyły własne literki, uczyły się trudnej sztuki animowania lalką i występu przed publicznością. Tematem zajęć w świetlicy w Lipinach był teatr cieni, aktorzy Olesia i Stas Voitskhowskyi wspólnie z dziećmi ćwiczyli krótką etiudę, którą będzie można obejrzeć na podsumowaniu projektu.

Oprócz warsztatów teatralnych w GCK w Dubinach oraz w świetlicy w Nowoberezowie dzieci uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych z pedagog Panią Justyną Samojlik. Tematem pierwszych zajęć było opowiadanie „Piórko” z cyklu Pan Kuleczka Wojciecha Widłaka. Tematem kolejnych zajęć był cyrk. Uczestnicy przygotowywali maski zwierząt, ćwiczyli skoki przez obręcze. W czasie, gdy młodsi uczestnicy projektu uczestniczyli w zabawie, opiekunowie mogli porozmawiać z psychologiem Panią Anną Kowalską.