W Czyżykach 21 maja 2017r. odbył się festyn ludowy „ I tam żywuć ludzi” zorganizowany przez Lucynę Smoktunowicz - Wójta Gminy Hajnówka oraz Tomasza Tichoniuka – Dyrektora Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Program przewidywał występy zespołów: Harmoń (Łosinka), Czyżowianie  (Czyże), Zespół z Dubicz Cerkiewnych, Art. Pronar (Narew), Metro (Hajnówka), Dawid Szymczuk Band (Hajnówka), Retro BEATS (Hajnówka), Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowokorninie i debiut Weroniki Ptaszyńskiej – uczennicy Gimnazjum z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce. Patronat medialny festynu objęło Radio Jard, a mieszkańcy oprócz pięknych głosów wykonawców mogli zapoznać się z literaturą, pamiątkami i rękodziełem ludowym na wystawionym Kramiku przy świetlicy. Dzieci otrzymywały baloniki i mogły pomalować swoje roześmiane buzie. Nawet bociany przyleciały aby posłuchać naszych wykonawców…