28 lipca  2019 roku w Trywieży odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody zostały zorganizowane przez Wójt Gminy Hajnówka Panią Lucynę Smoktunowicz przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. W tegorocznych zawodach oprócz jednostek OSP Mochnate, OSP Nowokornino, OSP Orzeszkowo, Wójt Gminy Hajnówka zaprosiła jednostkę OSP z Gminy Białowieża. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach. Druhowie zmierzyli się w sztafecie pożarniczej 7x50 z przeszkodami oraz w pożarniczym ćwiczeniu bojowym.

Zawody wygrała drużyna z OSP w Mochnatem, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP w Orzeszkowie,  trzecie drużyna OSP w Nowokorninie, a czwarte zaproszona OSP Białowieża.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Mochnate z wynikiem 121,93 pkt

II miejsce – OSP Orzeszkowo z wynikiem 125,00 pkt

III miejsce – OSP Nowokornino z wynikiem 129,37 pkt

IV miejsce – OSP Białowieża z wynikiem 139,84 pkt

 

Wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały dyplomy oraz nagrody, które ufundowała Wójt Gminy Hajnówka. Na zakończenie części bojowej zawodów, przed ogłoszeniem wyników oraz rozdaniem nagród odbyło się tradycyjne „wrzucanie do basenu” dowódców drużyn: nowo wybranej Pani prezes OSP Orzeszkowo i innych  uczestników zmagań sportowych. Następnie na placówce obok świetlicy wiejskiej odbyła się część artystyczna połączona z zabawą taneczną, podczas której swój repertuar zaprezentowały: Żawaranki – zespół art. działający przy OSP Mochnate oraz zespół Lotos. Zawody swoją obecnością zaszczycili: bryg. mgr inż. Piotr Koszczuk - Komendant Powiatowy PSP w Hajnówce, st, kpt. mgr inż. Piotr Sienkiewicz, kpt. Mariusz Kobać, kpt. mgr inż. Marcin Karpiuk, mł. ogn. Tomasz Zabrocki.

Szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Sędziowskiej z Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce za pomoc techniczną i profesjonalne przeprowadzenie zawodów.