14 września będzie sportowym świętem nordic walking w Hajnówce. Zapraszamy wszystkich miłośników do udziału w sobotniej imprezie.

Puchary Nordic Walking to cykl największych imprez poświęconych tej rekreacji, odbywających się w różnych częściach Polski. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo jubileuszowa - Puchar Polski Nordic Walking liczy już 10 lat, z czego spory kawałek jego historii związany jest z Hajnówką. Dzięki zaangażowaniu hajnowskiego starostwa i nadleśnictwa od ośmiu lat Hajnówka jest jednym ze szczególnych miejsc na mapie zawodów nordic walking. Od 2016 r. w naszym regionie rozstrzygany jest finał zawodów – dotąd rozgrywany w Gdańsku, w siedzibie współorganizatora tj. Polskiej Federacji Nordic Walking. Nie inaczej będzie w tym roku – po raz kolejny będziemy gospodarzami wielkiego finału Pucharu.

Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polska Federacja Nordic Walking oraz partner strategiczny Santander Consumer Bank Polska serdecznie zapraszają do udziału w imprezie! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i piękna przyroda. Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking odbywający się w Hajnówce, w Puszczy Białowieskiej – obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczestnicy dokonują zapisów oraz opłaty na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl. Tradycyjnie mieszkańcy powiatu hajnowskiego mogą wziąć udział bezpłatnie po dokonaniu rejestracji elektronicznej do dnia 10.09.2019 r. Numery startowe można będzie odebrać przeddzień lub w dniu zawodów. Informacji organizacyjnych na temat imprezy udziela Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce, tel. 85 682 3046. Wsparcie przy rejestracji oferuje również LOT „Region Puszczy Białowieskiej” przy ul. 3 Maja 45 w Hajnówce, tel. 85 682 43 81.

Miejscem   startu   i   mety   zawodów   jest   przystanek   kolejki   leśnej   na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Tradycyjnie, zawody będą rozgrywane na dystansie 5 km, 10 km oraz królewskim odcinku 21,0975 km (półmaraton). Trasa przebiega po miękkiej nawierzchni - w Puszczy Białowieskiej. Zawody rozgrywane będą w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy miłośnik nordic walking, bez względu na wiek, płeć czy kondycję. Udział w zawodach to przede wszystkim dobra zabawa i aktywny wypoczynek – oczywiście w bliskim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy zapewniają również tradycyjną imprezę integracyjną. Chętni – w niedzielę - będą mieli niepowtarzalną okazję do przejażdżki kolejką wąskotorową.

A po niedzielnym odpoczynku zachęcamy do zostania w regionie na dłużej -  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zaprasza na Festiwal „Tydzień z Puszczą Białowieską” w dniach 16.09-21.09.2019. W programie m. in. wyjście na rykowisko jeleni, zajęcia fotograficzne, edukacyjne prelekcje oraz integracyjne ognisko. Szczegóły wkrótce.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

program

           

ORGANIZATORZY:

 • Starostwo Powiatowe w Hajnówce
 • Nadleśnictwo Hajnówka
 • Polska Federacja Nordic Walking

PATRONAT HONOROWY:

 • Wojewoda Podlaski
 • Marszałek Województwa Podlaskiego
 • Generalny Dyrektor Lasów Państwowych
 • Wrota Podlasia

PARTNER STRATEGICZNY

 • Santander Consumer Bank Polska

PARTNERZY

 • Lokalna Organizacja Turystyczna "Region Puszczy Białowieskiej"
 • Miasto Hajnówka
 • Gmina Hajnówka
 • Hajnowski Dom Kultury
 • Park Wodny w Hajnówce
 • PUK Hajnówka
 • Zespół Szkół z Dodatkową Nauką J. Białoruskiego w Hajnówce

SPONSORZY:

 • Enklawa Białowieska
 • Marek Wasiluk

PATRONI MEDIALNI

 • TVP 3 Białystok
 • TV Podlasie
 • TVK Hajnówka
 • Polskie Radio Białystok
 • Gazeta Współczesna
 • Radio Jard