15 września 2019r. na stadionie sportowym w Białowieży odbył się XII Strażacki Turniej Oldbojów, w którym uczestniczyły drużyny OSP z powiatu hajnowskiego. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: sztafeta 7x50m i ćwiczenia bojowe.

Turniej odbył się w duchu fair play, z Gminy Hajnówka w zawodach brały udział dwie drużyny: OSP Mochnate i OSP Nowokornino. Strażacy z Mochnatego zajęli 8 miejsce, natomiast drużyna z Nowokornina uplasowała się tuz za podium – na czwartym miejscu. W konkurencjach brało udział 12 drużyn.

Turniej oldbojów to z założenia zawody dla starszych strażaków, ale jak życie pokazuje są to wciąż aktywni strażacy. Angażują się w działalność swoich macierzystych jednostek OSP i aktywnie włączają  się w życie społeczne swoich miejscowości. Mają bagaż doświadczeń i wiedzę, którą chętnie przekazują młodszym.

W tym roku strażacy z terenu naszej gminy mogli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości w zawodach powiatowych w Narwi oraz w zawodach gminnych w Trywieży.