Hajnowski Dom Kultury oraz Dziewczyny i Chłopaki z Coolturą zapraszają na Spotkanie z podróżą: Warsztaty bushcraft

Termin: 27 września 2020, godz. 10.00
Miejsce: do ustalenia (las w okolicy Hajnówki)
Wstęp: wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warsztaty potrwają około 4 godzin.


Warsztaty „Bushcraft – sztuka życia blisko natury” Na warsztatach poznacie tajniki obcowania z dziką przyrodą w harmonii i komforcie. Dowiecie się jak żyć w lesie, tworzyć narzędzia z materiałów naturalnych, zdobywać pożywienie, wodę, lekarstwa a nawet nauczycie się technik pierwotnych rozpalania ognia.Bushcraft to przede wszystkim umiejętność korzystania z przyrody w sposób rozsądny, umiejętny, a przede wszystkim z postawą pełną szacunku do środowiska i wszystkich żyjących istot.Zajęcia podstawowe wprowadzające w zagadnienie sztuki bushcraftu, czyli życia blisko natury, zgodnie z jej rytmem i w poszanowaniu jej praw. Nauczymy się korzystania z darów, które nam oferuje przyroda. Poznamy przykazania leśne, nauczymy się wsłuchiwać w otoczenie, obserwować życie mieszkańców, doświadczać naturę wszystkimi zmysłami. Przekonamy się, czy prawdziwi traperzy jeszcze istnieją i gdzie moglibyśmy ich znaleźć. Wykonamy wiele ćwiczeń i doświadczeń. Wykorzystamy dary, które są nam oferowane i samodzielnie przygotujemy przedmioty, po które zwykle sięgamy na sklepową półkę. Przekonamy się, że najlepszy supermarket to LAS.

warsztaty bushcraft