II Piknik Myśliwski w Lipinach miał miejsce 4 sierpnia 2018 r. Dopisała pogoda, frekwencja i entuzjazm uczestników. Organizatorzy w osobach: Lucyny Smoktunowicz – Wójt Gminy Hajnówka, Andrzeja Łukasiewicza – Łowczy Nadleśnictwa Hajnówka oraz Alicji Milewskiej – prezes Podlaskiego Klubu Dian przygotowali dla przybyłych mieszkańców regionu moc atrakcji.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym piknik koncentrował się wokół występów artystycznych, ale nie zabrakło też akcentów edukacyjnych, gastronomicznych i charytatywnych. Uczestnicy eventu zapoznali się z tradycją sporządzania nalewek (jak się okazuje głęboko osadzonej w historii Polski) oraz łowiectwa. Głodni doznań smakowych swą ciekawość zaspokajali podczas degustacji pieczonego dzika oraz bigosu myśliwskiego ufundowanych przez Łowczego i Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku. Myśliwskie jadło cieszyło się bardzo dużą popularnością, podobnie jak i konkurs na najlepszą nalewkę przeprowadzony w trakcie trwania festynu. Ciekawość uczestników imprezy dotyczącą przeszłej i obecnej roli myśliwych zaspokoiły zorganizowane wystawy (trofeów, fotografii) i pogadanki wygłoszone przez praktyków. Szczególną popularnością cieszyli się sokolnicy.

 

Ważną, jeżeli nie najważniejszą częścią tegorocznego pikniku była aukcja charytatywna „Myśliwi dzieciom” dochód z której został przekazany na rzecz Oddziału Dziecięcego Szpitala w Hajnówce.

 

Część artystyczną uświetniły występy:

  • Chóru Leśników Puszczy Białowieskiej
  • Zespołu Ludowego „Przepiórka”
  • Studia Piosenki Estradowej i zespołu tańca nowoczesnego z Hajnowskiego Domu Kultury,

 

Kulminacją części artystycznej był długo wyczekiwany przez społeczność Lipin występ Janusza Laskowskiego, który w ponad 2 godzinnym programie zaprezentował utwory znane i porywające publiczność do tańca.

 

Podziękowania składamy na ręce Hajnowskiego Domu Kultury za użyczenie sztalug do organizacji wystawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy – dzięki Wam kontynuacja idei pikniku była możliwa.

 

Dziękuję za obecność i polecamy się Państwa pamięci za rok!

 

Wójt Gminy Hajnówka

Lucyna Smoktunowicz