W Gminnym Centrum Kultury 25 lutego 2021r. z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt. „Książka moją wakacyjną inspiracją”. Organizatorami konkursu byli Wójt Gminy Hajnówka, Szkoła Podstawowa w Dubinach oraz Gminne Centrum Kultury.

Celem konkursu było między innymi wzbudzenie zainteresowania książką, rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej oraz promowanie samodzielnej pracy twórczej.

Komisja konkursowa wyłoniła 9 laureatów, którzy z rąk Pani Wójt Lucyny Smoktunowicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dubinach odebrali nagrody. Miłą niespodzianką dla zwycięzców było spotkanie online z Tomaszem Samojlikiem – rysownikiem, twórcą komiksów, serii książek o Żubrze Pompiku. W podsumowaniu konkursu udział wzięła również Monika Skiepko Radna Gminy Hajnówka. 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach.