W dniu 23 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Dubinach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac konkursowych „Poznaj Białoruś”

Wystawę otworzyła Julia Rubina – II sekretarz Ambasady Białorusi, zastępca Centrum Kultury Białoruskiej w Warszawie wraz z Iloną Jurewicz – I sekretarzem Ambasady Białorusi, zastępcą Centrum Kultury Białoruskiej w Warszawie.
Na spotkanie zostali zaproszeni:

  • Pani Wójt Gminy Hajnówka – Lucyna Smoktunowicz,
  • Rodzice,
  • nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

W czasie spotkania odbyło się wspólne oglądanie prezentacji pt. ,,Naszy pojezdki” przygotowanej przez uczniów uczestniczących w wycieczkach do Białorusi - do Dziadka Mroza i Brześcia, które zorganizowane zostały dzięki pomocy Pani Julii. W czasie wizyty Pani Julia opowiadała o wystawie i zachęcała do udziału w konkursie, a uczniowie mieli okazję skosztować białoruskich słodkości i  otrzymali upominki z Białorusi.

Autor: Ewa Gierasimiuk